רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל

 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 רומא
ה"סודות" של הפיאצות והמזרקות
רומא כמו מוזיאון פתוח מזמינה את המבקר בה לטייל בין פיאצות ומזרקות, להביט, להשתאות ולשבת ליד עד בלי די.

לחם ושעשועים – רומא האימפריאלית
נטייל בעיר הנצח שצמחה מתוך הגרעין של העיר רומא העתיקה שהתפשטה על פני אירופה, המזרח הקרוב וצפון אפריקה. רומא העתיקה השאירה חותם עמוק על התרבות המערבית הרבה מעבר לתקופת שלטונה.

טיול בין כנסיות בעיר
רומא היא ערש הנצרות והמקום בו יושב המרכז של הכנסייה הקתולית, על כן בעיר רומא ישנן כנסיות רבות, חלקן מהמיוחדות והיפות בעולם.

הפרינצ'יפסה - בעקבות ספרו של פיטר פרנגה
דרך רומן המשלב עובדות ובדיה מפיח פיטר פרנגה רוח חיים בדמויותיהם של ג'אן לורנצו ברניני ופרנצ'סקו בורומיני, שני האדריכלים היריבים שהקימו במאה השבע-עשרה את "רומא החדשה". נטייל בין אתריה של רומא בדגש על האתרים המוזכרים בספר

פירנצה
המרכז הדתי המדהים של העיר
נראה, בין היתר, את הכיפה העצומה של הדואומו שהיא סמל למופת.

המרכז הפוליטי המרתק של העיר
פיאצה דלה סיניוריה, שהיא מוזיאון פתוח של יצירות נפלאות.

מוזיאון האופיצי, בו נמצאות יצירות מופת רבות

הולדת ונוס – בעקבות ספרה של שרה דוננט
המאה ה 15 העיר פירנצה באחת מן התקופות הדרמטיות והמסעירות בתולדותיה. נתוודע לתקופה ולגיבורת הספר, אלסנדרה, גם באמצעות יצירות אמנות.

ונציה
קסם על המים
אחת מן המיוחדות בעולם כולו, היא כמו ונוס מאבן העולה מתוך הקצף; יש בה מיזוג מופלא של מציאות ואשליה, היא חושנית, קסומה וצבעונית. נטייל דרך סמטאות צרות ומסתוריות, נעבור ליד גשרים עתיקים ונבקר גם בפיאצה סאן מרקו, אותה כינה נפוליאון בונפרטה - הסלון של אירופה.

הגטו היהודי בונציה – הגטו הראשון בעולם
ונציה, אחת הערים המרתקות בין מים לשמים, בנויה על מערכת טבעית של למעלה ממאה איים המחוברים ביניהם, אבל היא גם העיר שהקימה בתחומה, בשנת  1516, את הגטו הראשון בעולם. 

מילאנו
בתי קפה מסוגננים, חלונות ראווה מצוחצחים, שדרות רחבות ידיים, אלה הם חלק ממאפייניה של העיר, היפה והמסוגננת. נטייל בין שכיות חמדה של העיר – בית האופרה - הלה סקלה, הדואומו המרהיב, נציץ ב"הסעודה האחרונה" של ליאונרדו דה וינצי, נבקר ב"גלריה" – הקניון הראשון ועוד.

טורינו
"למרגלות ההרים", זהו פירוש שמו של מחוז פיימונטה הצפוני והקסום שבירתו היא טורינו. עיר הבירה הראשונה של איטליה. בטורינו רחובות ישרים ויוקרתיים, ארמונות מפוארים, כיכרות מרהיבות ומקושטות והכל טבול בעידון צרפתי ובחמימות איטלקית אופיינית. 

בולוניה
עיר שימרה את האופי האדריכלי של ימי הביניים והרנסנס. היא מכונה "בולוניה המלומדת", בגלל האוניברסיטה שלה. נקראת גם בולוניה המפוטמת ויש בה הרבה בניינים מרשימים ואדומים ובגלל זה נקראת בולוניה, בין השאר, גם "בולוניה האדומה". היא ידועה גם בזכות הארקדות של רחובותיה שאורכן המצטבר הוא 38 ק"מ. העיר בה המציאו את רוטב הבולונז, הנקרא על שמה, אותו אוכלים בכל העולם כולו.

רוונה עיר של זהב
רוונה של יוסטיניאנוס ותיאודורה: שחקנית תיאטרון, חשפנית, זונה והשליטה האמתית בקיסרות. רכילות על סלבס אינה המצאה של ימינו, גם צילומי פפראצי כבר היו גם בעולם העתיק ובימי הביניים, אין חדש תחת השמש. אם אתם רוצים להיווכח בכך – בואו לטייל ברוונה ותשטפו את העיניים.

פומפיי – העיר בה הזמן עצר מלכת
העיר המתירנית של האימפריה הרומית בה התחוללה הילולה אחת גדולה.  נסייר בין בתים מפוארים של אצולת העיר המעוטרים בפסיפסים ובציורי קיר, נבקר ב"בית הבושת", אחד ממוקדי המשיכה של תיירים שהגיעו לעיר אז וגם היום, נבקר בווילה של המיסתריות, שהיא עדיין בגדר תעלומה.

נאפולי – לראות את העיר ולחיות
"אינך יכול להיות עצוב לאחר שהיית בנאפולי" אמר המשורר גתה. העיר הצבעונית והתוססת שהר הוזוב משמש כתפאורה מושלמת לקצב שלה. נכיר יצירות מופת שהובאו לנאפולי מפומפיי והרקולנאום, נבקר גם ב"החדר הסודי", בו ממצאים ארוטיים ונגלה שאין חדש תחת השמש ועולם כמנהגו נוהג. 

לימונצ'לו - קוסטיירה אמלפיטנה וקאפרי
נצא לנסיעה איטית בדרך היפה ביותר בעולם, כדי לבקר בעיירות ציוריות, נלמד על ההיסטוריה המרתקת של האזור. נטעם קצת מן המתוק ומן הלימונצ'לו הכל כך אופייני לאזור. נבקר באי הקסום קאפרי בו נמצאת הווילה של אקסל מונטה שאהב את המקום הציורי הזה וכתב עליו את "מגילת סן מיקלה". 

 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים