רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל

 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 האמת הערומה – העירום באמנות
במידה לא קטנה אידיאל היופי המערבי, הן הנשי והן הגברי, נקבע באמנות יוון הקלאסית; מכאן הכל צמח, התפתח והשתנה במהלך השנים.

אלף נשיקה ונשיקה
"הנשיקה היא בת אלמוות", לכל אמן יש את הנשיקה שלו המתאימה לרוח הזמן והמקום. נשיקה של תאווה, אהבה, רוע, נשיקה של כניעה וציות.

מדברים עם הגוף – מחוות, הבעות ושפת הגוף
הציור והפיסול הם שירה אילמת – הבעות פנים כמו: עיניים קרועות ופה פעור, מצביעות על רגש מסוים ללא כל תוספת מילולית.  

תעתועי עין
אמנים, וירטואוזים מופלאים, היוצרים אשליות אופטיות מושלמת, אלה מבלבלות, מרגשות, מושכות ומהנות. 

האמנות ככלי להפצת עיקרי האמונה
האמנות הנוצרית יודעת לרגש, להפחיד, לנחם ולטעת תקווה. יש לה שפת סימנים מיוחדת לה ותפקידה המרכזי הוא להעביר מסר דתי ומוסרי לקהל הרחב.

אלוהים אדירים
האל הנסתר והגלוי, מזאוס האל היווני שנאלץ להתחפש כדי לנהל רומנים עם אהובותיו בנות האדם ועד האל בדמותו של איש זקן, הבורא את בן האדם, ביצירתו של מיכלאנג'לו בקפלה הסיסיטינית.

גבירתי הנאווה 
הדימוי הנשי קיבל ביטוי שהשתנה במהלך ההיסטוריה ובא לידי ביטוי גם ברצף הזרמים באמנות. מאפרודיטה אלת האהבה והיופי, לאישה הראשונה חווה, שהייתה המתווכת האולטימטיבית בין הנחש הערמומי לאדם הנאיבי ומאז האישה נתפסת כסמל יופי, סמל מין וסמל האימהות והמשפחה.

"לראות" את הקולות - מוזיקה באמנות
אנו שומעים על תמונה ש"שרה" ועל צבעים "רעשניים" ו"צועקים"; מוזיקה ואמנות, בשניהם שילוב של יסודות שונים האמורים לתפקד ביחד ולתת לנו את התוצר הסופי. 

אמנות מעוררת תאבון

על החיבור בין אמנות הציור לאוכל; שניהם מהווים חלק חשוב בחיינו והשילוב בין השניים נפלא. אמנים רבים ציירו אוכל בצורות שונות, אך גם המזון עצמו יכול לשמש כאומנות.

דבר אלי בפרחים
פרחים של שמחה, פרחי קודש ופרחי חול , פרחים המייצגים ערכים והפרחים כז'אנר עצמאי בעל ערך אסתטי.


דֶרֶךְ נָשִׁים - נשים בתנ"ך
נשים, נשים; חכמות, נחושות, חושניות ומפתות. נשים בתנ"ך לא היו עסוקות רק בנישואין וילדים, אלא חוו גם חיים מרתקים, מלאי אירועים דרמתיים, אהבות ואכזבות. חלקן היו פורצות דרך שהקדימו את זמנן, ואחרות נחושות להצליח כנגד כל הסיכויים.

גיבורות על: מיוון העתיקה ועד גל גדות
וונדר וומן היא אחת מן הדמויות הנשיות העוצמתיות ביותר בעולם, דמותה מבוססת על האמזונות הלוחמות מן המיתולוגיה היוונית. נספר את סיפורן של נשים גיבורות מתקופות שונות בראי האמנות. 


יופי של אלימות
בתרבות המערבית האמנות והאלימות קשורות בעבותות; מלחמות היו מושא ליצירות אמנות לאורך ההיסטוריה, והאסתטיקה, בדמותה של הלנה היפה, כבר השיקה אלף ספינות.

 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים