רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל

 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 סרדיניה וקורסיקה 
24/05/18-15/05/18
מדריכה - רחל ספיר

יום שלישי - 15.05 - ת"א - (רומא) – קליארי (Cagliari)
בשעות הבוקר נשים פעמינו לקליארי (דרך רומא). אחרי נחיתה נצא לסיור פנוראמי ונראה את בריכות הפלמינגו ו"גבעת השטן". נמשיך בסיור מודרך באתרי העיר המרכזיים ונבקר במוזיאון הארכיאולוגי בו מוצגים מבחר ממצאים מהתרבויות הקדומות שחיו באי. מרשימה ביותר היא הכתובת מאתר הקדום - נורה, הכתובה בשפה הפיניקית הקדומה (עברית!) ומזכירה את "תרשיש" (ככל שיותיר הזמן). בתום הביקור העברה למלון וארוחת ערב.
 
יום רביעי - 16.05 - סן אנטיוקו - גן פסלים (מוזיאון פתוח)
בשעות הבוקר נצא את קליארי וניסע לסן אנטיוקו - אי המחובר היום בגשר יבשתי, ונלמד על התרבות הפניקית בסרדיניה. נבקר בתופת הפניקית אתר שיפגיש אותנו עם מסורות של פולחן הקרבת ילדים.
אחר הצהריים נמשיך לביקור בגן פסלים, מוזיאון פתוח שבו פסלי אבן גדולים המפיקים צלילים מעולמות אחרים. נסייר בגן ונתרשם מעבודותיו של פינוצ'ו שולה, "הלוחש לאבנים". חזרה למלון. ארוחת ערב.
 
יום חמישי - 17.05 - ברומיני - סו נוראקסי - נואורו המוזיאון אתנוגראפי
הבוקר נצא לברומיני, שם נתוודע לאחד מהשרידים המפוארים של  "התרבות הנורגית" האופיינית לסרדיניה. ברחבי האי מפוזרים 7000 מבני אבן יחודיים ומיסתוריים, שנותרו מתרבות עלומה שהתקיימה באי לפני כמה אלפי שנים. בברומיני נבקר בנוראג- סו נוראקסי החשוב בין מבני הנורגים, ונלמד על התרבות המיוחדת שהתקיימה בסרדיניה בימים עברו. נמשיך לנואורו לביקור במוזיאון המקומי - המתאר את הווי חייהם של הסרדים. לינה בנואורו. ארוחת ערב.
 
 יום שישי - 18.05 אורגוסולו - טיול ג'יפים וא.צהריים עם רועים
הבוקר נצא לאחת מפנינות האי – עיירת הגרפיטי אורגוסולו. נסתובב ברחובות המקום ונצפה בשלל הציורים המיוחדים והמשונים על קירות הבתים – עדות לדו שיח יומיומי בין תושבי העיירה לשליטיה. נמשיך לסיור באזור הפראי של הבארבאג'ה. נעלה על ג'יפים מקומיים שייקחו אותנו בין שבילים ומורדות מיוחדים ללב יערות הפרא המקומיים. ארוחת צהריים  בסגנון הרועים המקומיים מצפה לנו בצהריי היום. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נצא לאזור מפרץ קוסטה סמראלדה. העברה ללינה באזור אולביה. ארוחת ערב.
 
יום שבת -  19.05 - קוסטה סמראלדה - קודו אקיו  - קפררה - מאדאלנה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לאורך חופי קוסטה סמראלדה, נלמד על מפעלו של אגא חאן הגדול שהביא לאי את חוג הסילון העולמי, נגיע לפורטו צ'רבו נסייר ליד וילות ואחוזות של עשירי העולם. נמשיך ונבקר באתר קבר הענקים המפורסם קודו אקיו  Coddu Ecchju. נמשיך לפלאו ממנה נפליג לארכיפלג מאדאלנה, בדרכנו לאי קפררה. נבקר במוזיאון גריבלדי (אם יתאפשר) ונלמד על איחוד איטליה והדמויות החשובות. חזרה למלון. ארוחת ערב ומופע פולקלור סרדי.
 
יום ראשון -  05.20 - בוניפצ'יו (קורסיקה) - פיליטוסה - אג'קסיו
את הבוקר נפתח בנסיעה לסנטה טרזה גאלורה ונפליג במעבורת לקורסיקה. אחרי הגעה נצא לסיור הכרות רגלי בעיר העתיקה של בוניפצ'יו, עיר הקייט הדרומית של קורסיקה, המכונה "גיברלטר הקורסית". נעלה אל העיר העליונה ונסייר בין הסימטאות הצרות, בתי האבן והכנסיות שעל מתלול המצוקים הלבנים שעליהם בנויה העיר. נהנה ממראות הנוף היפים, מצבע הים הכחול טורקיז ונצפה בסרדיניה שמנגד. נמשיך צפונה לביקור באתר הפרהיסטורי בפיליטוסה. האתר, שנתגלה באופן מקרי ב-1946, נחשב בצדק לאתר הפרהיסטורי החשוב באי - הכולל ריכוז מדהים של מנהירים, פסלי אבן מונוליתיים מרשימים. נמשיך לאג'קסיו - בירת האי, הגדולה שבערי קורסיקה ועיר הולדתו של נפוליאון. העברה למלון באג'קסיו.
ארוחת ערב.
 
יום שני -  21.05 - אג'קסיו - "לה קלנק" - פורטו
את הבוקר נקדיש לעיר אג'קסיו, העיר הגדולה שבמערב ויריבתה המסורתית של באסטיה שבצפון. נצא לסיור בעיר שסמלה המסחרי היא שורת הבתים בצבע צהוב פסטל ושדרה מרשימה של עצי דקל, המקבלת את פני הבאים מכיוון הים. נסייר בסמטאות העיר העתיקה ונבקר במוזיאון פש (אם יתאפשר) אשר משמש מרכז אמנויות לצעירי קורסיקה. נמשיך מאג'קסיו צפונה. הכביש מתפתל מעל הים, ממנו נשקף נוף של מצוקים מיוערים במחטניים שונים. בולטים בעיקר עצי הערער והאשור הגדלים על גבי מצוקי גרניט ורוד בגובה של מאות מטרים, וברקע הים הכחול והרוגע. האזור נקרא "לה קלנק", אחד מאתרי הנוף היפים ביותר באי, נמשיך בנסיעה לאורך מצוקי הים לכיוון העיר פורטו. העברה למלון באזור. ארוחת ערב.   
 
יום שלישי  - 22.05 - קורטה - בוניפצ'יו
הבוקר נעזוב את אזור החוף המערבי ונחדור ללב ההררי של קורסיקה, ניסע בדרך נופית לכיוון קניון ספלונקה ((Gorges de Spelunca וקניון  סנטה רג'ינה. נמשיך לכיוון העיר קורטה, שהייתה לפרק זמן קצר בירתה של קורסיקה העצמאית ובה נבנתה האוניברסיטה הראשונה באי. ב-1981 נפתחה האוניברסיטה בעיר מחדש והיא מקנה לעיר אופי צעיר. נעלה לביקור בעיר העתיקה. אחר הצהריים ניסע דרומה לכיוון בוניפצ'יו. העברה למלון בפורטו וקיו או בוניפצ'יו. ארוחת ערב.
 
יום רביעי -  23.05 - קסטלסרדו - סנטיסימה טריניטה די סאקארג'ה
 הבוקר נפליג חזרה לסרדיניה ונצא לאזור גאלורה - אזור יערות השעם, נגיע לקסטלסרדו (Castelsardo).  ונעפיל אל עיר המבצר העתיקה. נמשיך לביקור בכנסיית סנטיסימה טריניטה די סאקארג'ה. נלמד את סודה של כנסייה רומנסקית מיוחדת זו, היושבת בודדה בלב אזור כפרי ציורי ונתהה על סוד הפרה המקומית. אחר הצהריים נצא בנסיעה דרומה. העברה למלון באזור אלגרו. ארוחת ערב.
 
יום חמישי - 24.05 אלגרו - קליארי -  ת"א
 הבוקר נצא לסיור בעיר העתיקה של אלגרו המכונה בפי המקומיים "ברצ'לונטה של סרדיניה" בשל ההשפעה הספרדית החזקה שנותרה עד היום, ואולי נוכל גם לשמוע את השפה הקטלונית שעדיין מתנגנת ברחובות. בתום סיורנו נצא דרומה לבוזה, עיירת חוף הממוקמת על גדת נהר הטמו, בתיה צבעוניים וסימטאותיה מטפסות אל המצודה החולשת עליה. בשעות אחר הצהריים המוקדמות העברה לשדה התעופה בקליארי לטיסה ארצה (דרך רומא).


מחיר לאדם בחדר זוגי : 2,299 יורו  
תוספת ליחיד בחדר: 499 יורו

    
המחיר כולל:
·       טיסות אליטליה לסרדיניה וחזרה (דרך רומא), מיסי נמל ובטחון.
·       9 לילות בבתי מלון בדרגת 3* \ 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
·       9 ארוחות ערב.
·       "ארוחת רועים" (צהריים)
·       אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
·       מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף. גב' רחל ספיר
·       כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
·       מדריכים מקומיים דוברי אנגלית  בהתאם לנדרש
·       תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
·       מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 

 
המחיר אינו כולל:
·       התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.17.
  • ביטוח מכל סוג שהוא.
·       כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל". 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים