רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל

 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 סרדיניה וקורסיקה כל כך קרובים, כל כך שונים
21 - 30 באפריל 2019 (טיול פסח בהדרכת רחל ספיר)

 

יום ראשון - 21.04 - ת"א - (רומא) – קליארי (Cagliari)
בשעות אחר הצהריים נשים פעמינו לקליארי (דרך רומא). אחרי נחיתה העברה למלון.
 
יום שני - 22.04 - סן אנטיוקו - קליארי - גן פסלים (מוזיאון פתוח)
בשעות הבוקר נצא את קליארי וניסע לסן אנטיוקו - אי המחובר היום בגשר יבשתי, ונלמד על התרבות הפניקית בסרדיניה. נבקר בתופת הפניקית אתר שיפגיש אותנו עם מסורות של פולחן הקרבת ילדים.
נשוב לקליארי לסיור מודרך באתרי העיר המרכזיים ונבקר במוזיאון הארכיאולוגי בו מוצגים מבחר ממצאים מהתרבויות הקדומות שחיו באי. מרשימה ביותר היא הכתובת מאתר הקדום - נורה, הכתובה בשפה הפיניקית הקדומה (עברית!) ומזכירה את "תרשיש" (ככל שיותיר הזמן). נמשיך לביקור בגן פסלים, מוזיאון פתוח שבו פסלי אבן גדולים המפיקים צלילים מעולמות אחרים. נסייר בגן ונתרשם מעבודותיו של פינוצ'ו שולה, "הלוחש לאבנים". חזרה למלון. ארוחת ערב.
 
יום שלישי -  23.04 - ברומיני - סו נוראקסי - נואורו המוזיאון אתנוגראפי
הבוקר נצא לברומיני, שם נתוודע לאחד מהשרידים המפוארים של  "התרבות הנורגית" האופיינית לסרדיניה. ברחבי האי מפוזרים 7000 מבני אבן יחודיים ומיסתוריים, שנותרו מתרבות עלומה שהתקיימה באי לפני כמה אלפי שנים. בברומיני נבקר בנוראג- סו נוראקסי החשוב בין מבני הנורגים, ונלמד על התרבות המיוחדת שהתקיימה בסרדיניה בימים עברו. נמשיך לנואורו לביקור במוזיאון המקומי - המתאר את הווי חייהם של הסרדים. לינה בנואורו. ארוחת ערב.
 
 יום רביעי - 24.04 אורגוסולו - טיול ג'יפים וא.צהריים עם רועים
הבוקר נצא לאחת מפנינות האי – עיירת הגרפיטי אורגוסולו. נסתובב ברחובות המקום ונצפה בשלל הציורים המיוחדים והמשונים על קירות הבתים – עדות לדו שיח יומיומי בין תושבי העיירה לשליטיה. נמשיך לסיור באזור הפראי של הבארבאג'ה. נעלה על ג'יפים מקומיים שייקחו אותנו בין שבילים ומורדות מיוחדים ללב יערות הפרא המקומיים. ארוחת צהריים  בסגנון הרועים המקומיים מצפה לנו בצהריי היום. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נצא לאזור מפרץ קוסטה סמראלדה. העברה ללינה באזור אולביה. ארוחת ערב.
 
יום חמישי - 25.04 - קוסטה סמראלדה - קודו אקיו  - קפררה - מאדאלנה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לאורך חופי קוסטה סמראלדה, נלמד על מפעלו של אגא חאן הגדול שהביא לאי את חוג הסילון העולמי, נגיע לפורטו צ'רבו נסייר ליד וילות ואחוזות של עשירי העולם. נמשיך ונבקר באתר קבר הענקים המפורסם קודו אקיו  Coddu Ecchju. נמשיך לפלאו ממנה נפליג לארכיפלג מאדאלנה, בדרכנו לאי קפררה. נבקר במוזיאון גריבלדי (אם יתאפשר) ונלמד על איחוד איטליה והדמויות החשובות. חזרה למלון. ארוחת ערב ומופע פולקלור סרדי.
 
יום שישי-  04.26 - בוניפצ'יו (קורסיקה) - פיליטוסה - אג'קסיו
את הבוקר נפתח בנסיעה לסנטה טרזה גאלורה ונפליג במעבורת לקורסיקה. אחרי הגעה נצא לסיור הכרות רגלי בעיר העתיקה של בוניפצ'יו, עיר הקייט הדרומית של קורסיקה, המכונה "גיברלטר הקורסית". נעלה אל העיר העליונה ונסייר בין הסימטאות הצרות, בתי האבן והכנסיות שעל מתלול המצוקים הלבנים שעליהם בנויה העיר. נהנה ממראות הנוף היפים, מצבע הים הכחול טורקיז ונצפה בסרדיניה שמנגד. נמשיך צפונה לביקור באתר הפרהיסטורי בפיליטוסה. האתר, שנתגלה באופן מקרי ב-1946, נחשב בצדק לאתר הפרהיסטורי החשוב באי - הכולל ריכוז מדהים של מנהירים, פסלי אבן מונוליתיים מרשימים. נמשיך לאג'קסיו - בירת האי, הגדולה שבערי קורסיקה ועיר הולדתו של נפוליאון. העברה למלון . ארוחת ערב.
 
יום שבת - 27.04 - אג'קסיו - "לה קלנק" - פורטו
את הבוקר נקדיש לעיר אג'קסיו, העיר הגדולה שבמערב ויריבתה המסורתית של באסטיה שבצפון. נצא לסיור בעיר שסמלה המסחרי היא שורת הבתים בצבע צהוב פסטל ושדרה מרשימה של עצי דקל, המקבלת את פני הבאים מכיוון הים. נסייר בסמטאות העיר העתיקה ונבקר במוזיאון פש (אם יתאפשר) אשר משמש מרכז אמנויות לצעירי קורסיקה. נמשיך מאג'קסיו צפונה. הכביש מתפתל מעל הים, ממנו נשקף נוף של מצוקים מיוערים במחטניים שונים. בולטים בעיקר עצי הערער והאשור הגדלים על גבי מצוקי גרניט ורוד בגובה של מאות מטרים, וברקע הים הכחול והרוגע. האזור נקרא "לה קלנק", אחד מאתרי הנוף היפים ביותר באי, נמשיך בנסיעה לאורך מצוקי הים לכיוון העיר פורטו. העברה למלון באזור. ארוחת ערב.   
 
 יום ראשון  - 28.04 - קורטה - בוניפצ'יו
הבוקר נעזוב את אזור החוף המערבי ונחדור ללב ההררי של קורסיקה, ניסע בדרך נופית לכיוון קניון ספלונקה ((Gorges de Spelunca וקניון סנטה רג'ינה. נמשיך לכיוון העיר קורטה, שהייתה לפרק זמן קצר בירתה של קורסיקה העצמאית ובה נבנתה האוניברסיטה הראשונה באי. ב-1981 נפתחה האוניברסיטה בעיר מחדש והיא מקנה לעיר אופי צעיר. נעלה לביקור בעיר העתיקה. אחר הצהריים ניסע דרומה לכיוון בוניפצ'יו. העברה למלון בפורטו וקיו או בוניפצ'יו. ארוחת ערב.
 
יום שני - 29.04 - קסטלסרדו - סנטיסימה טריניטה די סאקארג'ה
  הבוקר נפליג חזרה לסרדיניה ונצא לאזור גאלורה - אזור יערות השעם, נגיע לקסטלסרדו (Castelsardo).  ונעפיל אל עיר המבצר העתיקה. נמשיך לביקור בכנסיית סנטיסימה טריניטה די סאקארג'ה. נלמד את סודה של כנסייה רומנסקית מיוחדת זו, היושבת בודדה בלב אזור כפרי ציורי ונתהה על סוד הפרה המקומית. אחר הצהריים נצא בנסיעה דרומה. העברה למלון באזור אוריסטאנו \ קליארי. ארוחת ערב.
 
יום שלישי - 30.04 - קליארי -  ת"א
בבוקר העברה לשדה התעופה בקליארי לטיסה ארצה (דרך רומא).
 
   חשוב: סדר הביקור באתרים/הביקור בפועל עלול להתשנות/להתבטל בהתאם למיגבלות מזג אוויר
         מסלול הטיול והביקורים עשויים להשתנות בהתאם לטיסות \ מעבורות.
          הביקורים אצל האומנים, המפורסמים בתוכנית תלויים בזמינותם באי בעת הגעת הקבוצה.
 
 
טיסות אליטליה
 
 מחיר לאדם בחדר זוגי : 2495 יורו  
תוספת ליחיד בחדר: 499 יורו
 
חלוקת לילות בטיול:
2 באזור קליארי
1 באזור נואורו
2 באזור אולביה
1 באג'קסיו
1 בפורטו
1בפורטו וקיו \ בוניפציו
1 באזור אוריסטאנו \ קליארי
 
 
 
המחיר כולל:
 • טיסות אליטליה לסרדיניה וחזרה (דרך רומא), מיסי נמל ובטחון.
 • 9 לילות בבתי מלון בדרגת 3* \ 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 8 ארוחות ערב.
 • "ארוחת רועים" (צהריים)
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף. גב' רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית  בהתאם לנדרש
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
 
המחיר אינו כולל:
 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.11.18.
 • ביטוח מכל סוג שהוא.
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל". 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים