רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל

 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 טרנטלה - חבל פוליה במיטבו
01/10-24/09 סוכות
 
פוליה הנמצאת ב'עקב' שבקצה המגף האיטלקי, היא יעד קולינרי, היסטורי ואמנותי מרתק ומיוחד במינו.
מיליוני עולי הרגל שעברו כאן בדרכם אל ארץ הקודש, סוחרים שהטילו בה את העוגן הראשון על אדמת אירופה או שהפליגו ממנה אל שווקים רחוקים – כל אלו הפכו אותה לצומת תרבותי ומפגש בין מזרח ומערב. בטיול זה נכיר לעומק את חבל פוליה. נבקר בעיירותיה המיוחדות שהפכו לפנינים ארכיטקטוניות
נסייר לאורך חופיה ונפקוד עת ערי הנמל המיוחדות שבה. נצפין אל חצי האי גארגאנו, ממנו נצא לשייט בין המערות והנקבות לאורך החוף. נערוך "קפיצה" אל העיר מאטרה שבחבל בזיליקטה, בה התגוררו תושבי העיר במערות חצובות בסלע עד אמצע המאה ה- 20.
 
יום שני  24.09 : ת"א - נאפולי
הערב נטוס מתל אביב לנאפולי. לאחר נחיתה העברה למלון באזור.
 
יום שלישי  25.09 : סן ג'ובאני רוטונדו - וייסטה
הבוקר נצא מזרחה לחבל פוליה. נגיע לעיירה סן ג'ובאני רוטונדו (San Giovanni Rotondo), שבה פעל ונקבר הנזיר הפרנציסקני פאדרה פיוֹ (1968-1887), ואשר הפכה בזכותו אתר עליה לרגל להמוני מאמינים.
נרגיש את קדושת המקום. נמשיך צפונה לחצי האי גארגאנו. העברה למלון בוייסטה. ארוחת ערב.
 
יום רביעי 26.09 : שייט לאורך חופי הגרגאנו - פורסטה אומברה - מונטה סנט אנג'לו  
את יומנו נפתח בשייט (אם תנאי הים יאפשרו) בין המערות והניקרות שנוצרו ע"י גלי הים במצוקים הלבנים של הגארגאנו. המים משתקפים במערות באור כחול – טורקיז, יוצרים משחקי אור וצל מרהיבים, אשר יחד עם תצורות הסלע העניקו למערות שמות שונים, כגון מערת הפעמון, מערת שתי העיניים, מערת היונים, מערת הסירנות, מערת החלומות ועוד. נמשיך לפורסטה אומברה  (( Foresta Umbra - אחד מהיערות הקדמונים היחידים שנותרו באיטליה. נתרשם מאתר טבע ייחודי זה ואף נצא למסלול הליכה בעובי היער. את ביקורנו בגארגאנו נסיים במונטה סנט אנג'לו (Monte Sant’ Angelo), עיירה שהתפתחה סמוך למערה שקודשה על פי המסורת הנוצרית, על ידי המלאך מיכאל, והפכה לאתר עלייה לרגל. בתום ביקורנו נגיע למלוננו באזור בארי. ארוחת ערב.
 
 יום חמישי 27.09 : בארי - טראני - פוליניאנו א'מארה
הבוקר נצא לבארי בירת פוליה, עיר נמל ומסחר חשובה, שחלקה העתיק שומר על צביון ימי - ביניימי מובהק. נסייר בין הסמטאות הציוריות, נתרשם מהמצודה האדירה שחלשה על הכניסה לעיר,מהבזיליקה המפורסמת בה שמורים שרידיו של סן ניקולה, הקדוש הפטרון של העיר, ומהכיכרות הנרחבות ובהן שלל בתי קפה וחנויות. נמשיך לטראני (Trani), עיירת דייגים השוכנת לחופו של מפרץ יפייפה. נבקר בקתדרלה הרומנסקית הנפלאה ליד הים, הנחשבת ליפה מבין כנסיות התחרה של פוליה, ונלמד אודות יהדות פוליה, שטראני הייתה אחד ממרכזיה. אחר הצהריים ניסע לעבר העיירה פוליניאנו א'מארה (Polignano A Mare) השוכנת על  מצוק גבוה מעל לחוף ים תכול וצלול. נראה את שער העיר העתיק, את כיכר ויטוריו עמנואלה עם השעון המרשים החולש עליה, את מדרגות הבתים עם פסוקי שירה, ואת מרפסות התצפית הנפתחות לעבר הים. חזרה למלון. ארוחת ערב ולאחריה מופע פולקלור פולייזי טיפוסי.
 
יום שישי 28.09 : מאטרה - אלברובלו
עם בוקר נצא לעבר חבל בזיליקטה (Basilicata) לסיור בעיר מאטרה Matera)). ייחודה של העיר - מאות מערות בהן התגוררו בני אדם עד אמצע המאה ה - 20 וכן כנסיות החצובות בסלע. נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ונרד לביקור בסימטאות ובכוכים של שכונות הסאסי - הפרוסות על פני מדרונות העיר ומכילות אלפי מערות עם חזיתות אבן. נמשיך לחלקה המודרני של העיר לביקור במוזיאון המקומי שבו מוצגים ציוריו של הצייר והרופא היהודי קרלו לוי. את אחר הצהריים נקדיש לאלברובלו ((Alberobello, בירתה של ארץ הטרולים (Terra dei Trulli) הזרועה במבנים משונים האופייניים לאיזור – מבנים עגולים, ולהם גגות חרוטים, והם מעוטרים במוטיבים עממיים. נלמד על אופיים של מבנים יחודיים אלה, אשר חלקם עדיין משמשים למגורים, מוזיאונים, מסעדות ואף כנסיות. חזרה למלון. ארוחת ערב.
  
יום שבת 29.09 : אוסטוני - חווה מקומית (Masseria) - לצ'ה
הבוקר נצא לכיוון אוסטוני(Ostuni) , היפה בערים הלבנות של דרום פוליה, ממנה נשקף נוף נהדר של אלפי עצי זית על רקע הים האדריאטי. נמשיך לחווה חקלאית מקומית לסיור וטעימות ממוצרי החווה וגידוליה. נמשיך דרומה ללצ'ה (Lecce) , הנקראת גם "בירת הבארוק של פוליה, או "פירנצה של הדרום". נסייר בעיר העתיקה, בכיכר סנט אורונצו (Sant' Oronzo), בה נראה את שרידי האמפיתיאטרון הרומי והסֶדילֶה (Sedile) - אולם מועצת העיר במאה ה- 16. נצפה בבזיליקת סנטה קרוצֶ'ה (Santa Croce) שחזיתה המהממת היא פאר אדריכלות "הבארוק הלֶצ'זי". נמשיך לכיכר הקתדרלה (Piazza Duomo), שהיא אחת הכיכרות היפות בדרום איטליה, מוקפת בחזיתותיהם המפוארות של הכנסייה, ארמון הבישוף ובניין הסמינר. העברה למלון בלצ'ה. ארוחת ערב.
 
יום ראשון  30.09 : אוטראנטו - סנטה מריה אל בניו - סנטה מריה די לאוקה
היום יוקדש לאיזור ה"סלנטו" - מלצ'ה ודרומה. נצא אל העיר העתיקה אוטראנטו (Otranto), הישוב המזרחי ביותר באיטליה. נטייל בעיר הממוקמת על שפת הים, ובמרכזה קתדרלה נורמנית שייחודה ברצפת פסיפס נדירה. נמשיך לביקור בעיירת החוף סנטה מריה אל בניו שבה התרחש סיפור מרגש של עקורים יהודים ששהו כאן לאחר מלחמת העולם השניה ולזכר התקופה אף הוקם מוזיאון קטן בעיירה. נמשיך בנסיעה דרומה לעיירה סנטה מריה די לאוקה היושבת ממש "בשפיץ של המגף". חזרה למלון וארוחת ערב.
 
יום שני 01.10 : קסטל דל מונטה - נאפולי - ת"א
את טיולנו בפוליה יחתום ביקור בקסטל דל מונטה, ( (Castel del Monte, "מבצר ההר" - הנקרא גם "כתר האבן של אפוליה". סמל למפעל הבניה העצום של פרידריך השני בדרום איטליה. בנוי בצורת מתומן עם שמונה מגדלים, ממוקם במקום מרוחק ומטרת בנייתו אינה ברורה עד היום. נמשיך בנסיעה לכיוון נאפולי. במידה ויוותר זמן בידנו נטייל במרכזה העתיק של העיר ובמרכזה הציבורי - פיאצה פלבישיטו, שם נתרשם מבית האופרה, מארמון המלכים ומגלריה אומברטו. בערב העברה לשדה התעופה של נאפולי לטיסה חזרה ארצה.
 
 
טיסות סנדור
1 LY5171 24  SEP  TLV NAP 1930  2155 
 2 LY5172 01 OCT NAP TLV 2305  0305   02 OCT
 
חלוקת לילות בטיול:
1 לילה באזור נאפולי
1 לילה באזור וייסטה
1 לילות באזור בארי
2 לילות באלברובלו
2 לילות בלצ'ה
 
 
הערה: תוכנית הטיול  עשויה להשתנות בהתאם לשעות הטיסה.
 
 
מחיר לאדם בחדר זוגי : 1699 יורו
תוספת חדר ליחיד : 349 יורו
 
 
המחיר כולל:
 • טיסות שכר לנאפולי וחזרה. מיסי נמל ובטחון.
 • 7 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 6 ארוחות ערב.
 • סיור וטעימות בחווה חקלאית
 • מופע פולקלור
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריך מצוות סולו איטליה- רחל ספיר.
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
 • מדריך מקומי במאטרה, ולצ'ה
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (לא כולל דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע אישית (אוזניות)
 
המחיר אינו כולל:
 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.12.17.
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
 
לאיטליה נוסעים רק עם המומחים !
 
 

 •  
 
 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים