רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
"רואים עולם" - איטליה שלי

ה"סודות" של הפיאצות והפונטנות של רומא

רומא כמו מוזיאון פתוח מזמינה את המבקר בה לטייל בין פיאצות ופונטנות, להביט, להשתאות ולשבת ליד עד בלי די.

לחם ושעשועים – רומא האימפריאלית
נטייל בעיר הנצח, שצמחה מתוך הגרעין של העיר רומא העתיקה, שהתפשטה על פני אירופה, המזרח הקרוב וצפון אפריקה. נטייל בין אתרים מן התקופה של האימפריה הרומית הגדולה, שהשאירה חותם עמוק על התרבות המערבית הרבה מעבר לתקופת שלטונה.

הקפלה הסיסטינית – מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור
יצירתו האלמותית של מיכלאנג'לו, המרגשת אותנו גם היום – הקפלה הסיסטינית בוותיקן. מיכלאנג'לו – "האלוהי": פסל, צייר, אדריכל ומשורר.

לציו – "החיוך האטרוסקי"

ללכת בזמן – אמונות, אגדות, טבע, היסטוריה, אמנות ומסורות - בחבל לציו (לטיום) הקסום. עיירות קטנות וציוריות, שהזמן עצר בהן מלכת,
דרכים נופיות קסומות ומסתוריות, ארמונות, וילות, גנים מרהיבים, מטבח עשיר, ים, אגמים ונהרות
.

פירנצה הפנינה של חבל טוסקנה
פירנצה, ערש הרנסנס; אחת מן התקופות הדרמטיות והמסעירות בתולדותיה, בה הייתה המרכז התרבותי והאינטלקטואלי של אירופה כולה. עיר עם פטרוני אמנות עשירים ובראשם משפחת מדיצ'י, שסיפקו את התנופה, לעידן של יצירה אמנותית, שאין לה אח ורע בהיסטוריה. הפיאצות של העיר, הפכו לסמל ליצירה ומופת ובמוזיאונים נמצאות שכיות חמדה. 

סיפורם של יהודי איטליה
הקהילה היהודית באיטליה, היא בעלת ההיסטוריה הארוכה והרציפה ביותר; החל מימי האימפריה הרומית, דרך העיר שהפכה לבירת הכנסייה הקתולית, הגטו הראשון בעולם - שנוסד בעיר היפה מכולן, והתעוררות של תושבים בדרום המדינה, המגלים את יהדותם. 

הגטו היהודי הראשון בעיר השלווה מכולן
ונציה, אחת הערים המרתקות, בנויה על מערכת טבעית של למעלה ממאה איים המחוברים ביניהם, אבל היא גם העיר שהקימה בתחומה, בשנת  1516, את הגטו הראשון בעולם.

פומפיי – העיר בה הזמן עצר מלכת
פומפיי, העיר המתירנית של האימפריה הרומית, בה התחוללה הילולה אחת גדולה.  נסייר בין בתים מפוארים של אצולת העיר המעוטרים בפסיפסים ובציורי קיר ולא נפסח ונבקר גם ב"בית הבושת", אחד ממוקדי המשיכה של תיירים אז וגם היום.

יופייה של נאפולי – לראות ולחיות

נאפולי, העיר הגדושה, הצבעונית והשמחה, בה מסתתר קסם, בה מתמכרים לטעם של הספוליאטלה, הקפה והפיצה הטובה ביותר בעולם. העיר בה נמצא מוזיאון חשוב, שבו יצירות מופת מן התקופה של האימפריה הרומית. 

לימונצ'לו – רצועת החוף של אמלפי והאי קאפרי 
נצא לנסיעה איטית בדרך היפה ביותר בעולם, כדי לבקר בעיירות ציוריות כמו: סורנטו ואמלפי, נלמד על ההיסטוריה המרתקת של האזור. נטעם קצת מן המתוק ומן הלימונצ'לו הכל כך אופייני לאזור. נבקר באי הקסום קאפרי בו נמצאת הווילה של אכסל מונתה שאהב את המקום הציורי הזה וכתב עליו את "מגילת סן מיקלה".

פוליה – "האור בקצה המגף"

"ברור כי אלוהי היהודים לא הכיר את פוליה, לו היה מכיר, לא היה נותן לעמו את ארץ ישראל". העקב האיטלקי – אדריכלות מרתקת; בה, בין היתר, בתי טרולי שכאילו יצאו מהאגדות, קהילות יהודיות המתעוררות לחיים, מטבח של עניים ובו: גבינת הבורטה המפתיעה, הלחם המפורסם "הכובע של אלטמורה" ופסטה בצורת אוזניים.

וילה רומאנה דל קסאלה
וילה בסיציליה המשקפת את המעמד החברתי והכלכלי הגבוה בתקופה בה נבנתה. נראה בה, רצפת פסיפס מרהיבה, הגדולה והמרשימה ביותר בעולם ובין היתר את ה"נערות בביקיני". סצנות מחיי היום יום של הרומאים וסצנות רבות הלקוחות מסיפורי המיתולוגיה, יצירות נפלאות ובצבעים מרהיבים. 

סיציליה - הנערות בביקיני

סיציליה האי העשיר והמגוון ביותר בים התיכון; אתרים היסטוריים, עיירות ציוריות, אוכל סיציליאני משובח. נבקר בוילה בה רצפת פסיפס מרהיבה; הגדולה והמרשימה ביותר בעולם. נבקר בעירו של ארכימדס, ונעלה צפונה לאיים הליפאריים המסתוריים בהם מתפרץ הר הגעש הסטרומבולי.  

סיציליה – אי השמש, הקנולי והמרציפן
גב ההר בין פאלרמו הבירה לאגריג'נטו הוא המקום בו רואים את סיציליה האמתית. נסייר באגריג'נטו האתר הארכאולוגי המרתק ביותר באי, בו נמצאים מקדשים עצומים הניצבים כבר כשלושת אלפים שנה. נבקר בפאלרמו בה הייתה אחת מן הקהילות היהודיות הגדולות, הייתה ואיננה עוד ונטעם מן המרציפן בעיירה אריצ'ה.

סרדיניה – בלב ים, בין אירופה ואפריקה  

"נמצאת תמיד בחוץ, מחוץ לזמן, מחוץ לתרבות...היא תמיד בזמן שלה". הרים ירוקי עד, חופים מרהיבים, תרבות מסתורית עתיקת יומין, פולקלור רועים ואמנות עממית מגוונת.
 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים