רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 סדרת הרצאות 2021-2020                 לאתר בית הלוחם

בין מציאות לדמיון – מילים, מנהגים ומושגים שמקורם מיוון  02/12/2020
המיתולוגיה היוונית היא ערש התרבות המערבית, היא השתרשה עמוק והיא משפיעה על כל תחומי חיינו. על התרבות, השפה ועל חיי היומיום. דוג': מנטור, עקב אכילס, האהבה היא עיוורת.

הקרנבלים - "איים של רגעי קסם בים השגרה"  26/01/2021 
קרנבל הוא חגיגה עליזה הנהוגה בארצות קתוליות רבות. שורשיו נעוצים בעולם הפגאני בחגיגות לאל דיוניסוס, אל היין והתיאטרון, שפולחנו כלל מוזיקה, ריקודים, התהוללות והשתוללות. 

דֶרֶךְ נָשִׁים – נשים בתנ"ך בראי האמנות 03/03/2021 
נשים, נשים; חכמות, נחושות, חושניות ומפתות. נשים בתנ"ך לא היו עסוקות רק בנישואין וילדים, אלא חוו גם חיים מרתקים, מלאי אירועים דרמתיים, אהבות ואכזבות. חלקן היו פורצות דרך שהקדימו את זמנן ואחרות נחושות להצליח כנגד כל הסיכויים.

ה"סודות" של הפיאצות והפונטנות של רומא  21/04/2021 
רומא כמו מוזיאון פתוח מזמינה את המבקר בה לטייל בין כיכרות ומזרקות, להביט, להשתאות ולצלול לעולם קסום של אלים בני אלמוות ובני אנוש. נספר את סיפורן של דמויות אלה שהפכו לחלק בלתי נפרד מעיר הנצח.

משחקי האלים – המשחקים האולימפיים  15/06/2021 
האולימפיאדה המתקיימת בימנו, היא סיבה נהדרת לחזור אחורה, אל הימים בהם נולדו המשחקים האולימפיים ביוון העתיקה; על הקשר בין אלים וספורט וההבדלים בין אז לעכשיו.

בשם האהבה – סיפורי אהבה גדולים מהחיים 28/07/2021 
האלים האולימפיים ביוון נראו כמונו, אהבו כמונו, שנאו כמונו וכן, גם בגדו כמונו. לכן כשנשמע על סיפורי האהבה בין האלים ובין האלים ובני האדם, נוכל להזדהות עם הדמויות ולראות שאין כל חדש תחת השמש.

לימונצ'לו – רצועת החוף של אמלפי והאי קאפרי 25/08/2021 
נצא לנסיעה איטית בדרך היפה ביותר בעולם, כדי לבקר בעיירות ציוריות, נלמד על ההיסטוריה המרתקת של האזור. נטעם קצת מן המתוק ומן הלימונצ'לו הכל כך אופייני לאזור. נבקר באי הקסום קאפרי בו נמצאת הווילה של אקסל מונטה שאהב את המקום הציורי הזה וכתב עליו את "מגילת סן מיקלה".

אלף נשיקה ונשיקה 02/11/2021 
"הנשיקה היא בת אלמוות", לכל אמן יש את הנשיקה שלו שמתאימה לרוח הזמן והמקום. נשיקה של תאווה, נשיקה של אהבה, נשיקה של רוע, נשיקה של כניעה וציות – אלף נשיקה ונשיקה.
 
 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים