רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל

 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 ה"חיוך האטרוסקי" – חבל לציו ונגיעה באומבריה כולל פסטיבל הפרחים                         
                               24 - 30 ביוני 2019

לנרשמים עד 24 באפריל המחיר הוא 1,696 אירו.

ללכת בזמן – טיול ייחודי סביב העיר רומא - אמונות, אגדות, טבע, היסטוריה, אמנות ומסורות - בחבל לציו (לטיום) הקסום. עיירות קטנות וציוריות שהזמן עצר בהן מלכת, דרכים נופיות קסומות ומסתוריות, ארמונות, וילות, גנים מרהיבים, מטבח עשיר, ים, אגמים ונהרות.
 
יום שני  24.06.19 - ת"א - רומא - קסטלי רומאני : נמי - קסטל גנדולפו - פסטיבל שטיחי הפרחים
הבוקר נמריא לרומא ואחרי הנחיתה ניסע דרומה ונקדיש את היום לעיירות באזור Castelli Romani- הטירות הרומאיות, השוכנות על גבעות אלבנו בין אגמים כחולים ולועות הרי געש כבויים. נבקר בעיירה Nemi בה יש תצפית נפלאה על אגם נמי, ונמשיך לעיירה Castel Gandolfo, מעון הקיץ של האפיפיור. בשעות אחר הצהריים נצא לעיירה Genzano di Roma לצפות במרבדי הפרחים שהם חלק מחגיגות הקורפוס דומיני – חג הלחם והיין הקדושים. העברה למלון וארוחת ערב.
 
יום שלישי  25.06.19 - מונטה קסינו - קסטרו דיי וולשי
הבוקר נצא לביקור ליד העיר קסינובמנזר המפורסם – מונטה קסינו. נשמע את סיפור הקרבות הקשים שנערכו שם במלחמת העולם השנייה ועל הרס המנזר. נסייר במנזר המחודש והמפתיע בהדרו ובמוזיאון החבוי בתוך ההר. משם נמשיך וניסע ל Castro dei Volsci כדי לראות אנדרטה מרגשת Il monumento alla Mamma Ciociara, המייצגת אירוע טרגי, שהיווה השראה ליצירת הסרט "שתי נשים", שזיכה את סופיה לורן באוסקר, ועומד בסתירה לנוף האלוהי הנשקף ממנה. חזרה למלון וארוחת ערב.
 
יום רביעי  26.06.19 - מנזרי סוביאקו - פיוג'י - אנאני
בשעות הבוקר ניסע בדרך מרהיבה העולה מעלה, לביקור במנזרים הסמוכים לעיירה Subiaco. מנזר Monastero di San Benedetto, על שמו של בנדיקטוס, מייסד הנזירות המערבית, שפרש לכאן, בגלל המתירנות של החברה הרומית והתגורר במערה מעל הערוץ העמוק, ובמנזר המרשים, על שמה של סכולסטיקה, אחותו התאומה, Monastero di Santa Scolastica. בשעות הצהריים נטייל בעיירה קטנה וציורית Fiuggi, עיירת נופש ומרפא, ממנה נשלחו בקבוקים של מיי פיוג'י למלכי אירופה. משם ניסע לאחת מן העיירות אותן על פי האגדה, ייסד סאטורן, ,Anagni בה נבקר בדואומו הרומאנסקי היפיפה, שנבנה על שרידי האקרופוליס. העברה למלון וארוחת ערב.
יום חמישי  27.06.19 - מחלבה - סדנת בישול - יקב
היום נעשה היכרות ונתוודע למטבח המקומי. בשעות הבוקר נצא לביקור במחלבה בה מכינים את גבינת הפקורינו המיוצרת מחלב כבשים. נמשיך ונשתתף בסדנת בישול, בה נלמד על רזי המטבח המקומי ולבסוף נשב ונטעם את אשר הכנו. בשעות אחר הצהריים נצא לביקור ביקב בו נטעם יין מקומי. חזרה למלון וארוחת ערב.
 
יום שישי  28.06.19 - אורבייטו - צ'יוויטה די בניו רג'יו
העיר אורבייטו שוכנת בחבל אומבריה, אשר הייתה מרכז אטרוסקי חשוב בעבר ונבנתה על צוק מטוף געשי. נתחיל בביקור בקתדרלה המדהימה של העיר נראה את יופיה המושלם של החזית הגותית, שבוניה עשו שימוש בפסלים, עבודת גילוף באבן ובפסיפס לוחות שיש צבעוניים נבקר בקתדרלה ובקפלה סן בריציו המיוחדת, אותה עיטרו פרא אנג'ליקו ולוקה סניורלי. בתום הביקור זמן פנוי לטייל במרכזה העתיק והמיוחד של העיר. נמשיך לעיירה Civita di Bagnoregio, "התכשיט שעל הגבעה". נטפס למעלה לעיירה המתנשאת מעל עמק הטיבר הפראי ומוקפת סלעים עצומים. עיירה שננטשה, שוחזרה וכעת מתגוררים בה כמה עשרות אנשים. נטייל בסמטאות באווירת ימי הביניים, בין מבנים ציוריים, שחלקם הפכו למסעדות רומנטיות וחנויות המוכרות תוצרת מקומית. חזרה למלון וארוחת ערב
 
יום שבת  29.06.19 - פאלצו פארנזה - וילה לנטה - פארק המפלצות
את היום נתחיל בעיירה Caprarola בה נבקר בפלאצו פארנזה, ביתה של משפחת אצולה עשירה, שבילתה כאן בימי הקיץ החמים ועד היום המבנה העצום חולש על העיירה כולה. אחרי ביקורנו בארמון המרשים, נמשיך לביקור בגן של ,Villa Lante אחת מן הדוגמאות הנפלאות של עיצוב גנים ברנסנס האיטלקי. משם נמשיך לעיירה Bomarzo הצופה על עמק הטיבר, בה נבקר בפארק המפלצות, שנבנה כדי לתת מרגוע ללבו הדואב של פרנצ'סקו אורסיני, במות עליו אשתו ג'וליה פארנזה. חזרה למלון וארוחת ערב.
 
 
יום ראשון 30.06.19 - טרקווינה 0 צ'יביטה די בניורג'יו
את תחילתו של היום נקדיש לעיר המוקפת חומה ,Viterbo נבקר ב Palazzo dei Papi, הארמון של האפיפיורים עם המרפסת היפה והמקושטת. את שעות אחר הצהריים נבלה בעיירה Tarqunia אתר מורשת עולמית, בה נמצא אחד מן האוספים החשובים של האטרוסקים, שפיתחו תרבות עירונית משגשגת. נבקר במוזיאון האטרוסקי ובנקרופוליס המרשים ביותר מסוגו בכל אגן הים התיכון, בו נמצאים ציורי קיר נפלאים. בערב העברה לשדה התעופה ברומא לטיסה חזרה ארצה.
 
 • תכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם לתאריכי פסטיבל הפרחים
 
 
מחיר הטיול: 1749 יורו
תוספת לאדם יחיד: 349 יורו
 
חלוקת לילות בטיול:
2 לילות באזור פרוסינונו
4 לילות בויטרבו
 
המחיר כולל:
 • טיסות אל על לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
 • 6 לילות בבתי מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
 • 6 ארוחות ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
 • מדריכה מצוות סולו איטליה- המומחים לארץ המגף - רחל ספיר
 • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
 • מדריכים מקומיים על פי הנדרש.
 • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
 • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
 
המחיר אינו כולל:
 • התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.01.19.
 • כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים