רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 

אדם איש, אישה חווה – ייצוגם באמנות של הזוג הראשון
סיפורם של אדם וחווה, התקבע בתודעה של רבים והפך להיות סיפור ויזואלי המופיע רבות ביצירות אמנות. מה מניע את האמנים לעסוק בסיפורם של אדם וחווה? מדוע הם פופולאריים?

קין והבל, יוסף ואחיו – על קנאת אחים ביצירות אמנות
סיפורם המכונן של קין והבל, האחים הראשונים בעולם וסיפורם הדרמטי של יוסף ואחיו, זכו לתיאורים אמנותיים רבים ובחלקם עם התאמות למציאות העכשווית.

סיפורי אבות – אברהם, יצחק ויעקב

סיפורי חייהם המרתקים של אבות האומה, שהובאו לידי ביטוי באין ספור יצירות אמנות, המתארות את אברהם, יצחק ויעקב, מצד אחד כדמויות מופת ומן הצד האחר, כדמויות אנושיות. 

משה – דמותו של מנהיג באמנות
דמותו של משה רבנו, גדול הנביאים בישראל, היא הבולטת בכל דמויות התנ"ך, לכן היה נושא ליצירות אמנות רבות. מיכלאנג'לו, בוטיצ'לי, טינטורטו, רמברנדט ואחרים, תיארו אירועים מחייו.

דוד המלך – ביצירות אמנות
דמותו של דוד: הרועה, המלך, המשורר, הלוחם, הנואף – היא רב גונית. משאת נפש של כל אמן לצייר או לפסל דמות מורכבת זו. השאלה היא, איזה פן שלו יבחר האמן לתאר וכיצד יעשה זאת.  

דֶרֶךְ נָשִׁים - נשים בתנ"ך בראי האמנות
נשים, נשים; חכמות, נחושות, חושניות ומפתות. הן לא היו עסוקות רק בנישואין וילדים, אלא חוו גם חיים מרתקים, מלאי אירועים דרמתיים, אהבות ואכזבות.  

מבט על יצירות מופת
מבט על יצירות מופת, בראייה של התקופה ובהשוואה לתקופות אחרות; החל בסיפורי התנ"ך כפי שמופיעים בסיציליה בעיירה מונראלה, דרך "דלתות גן העדן" בפירנצה וכלה בתקרת הקפלה הסיסטינית המרהיבה, של מיכלאנג'לו, העוסקת כמעט כולה, בספורים ובדמויות מן התנ"ך. 

הקאפלה הסיסיטינית  

התקרה עוצרת הנשימה, יצירתו המרהיבה של Il Divino – האלוהי, מיכלאנג'לו, וציורי הקיר של אמנים שונים, העוסקים בספורים ובדמויות מן התנ"ך. 
 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים