רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 סדרה 2021-2020                                                                                                                   לאתר חמדה

ברוכים הבאים לאולימפוס    11/06/2020 הרצאת חשיפה 
במיתולוגיה היוונית קיים אוסף של מיתוסים, אגדות וסיפורי עם, שנטמעו ברומא ולאחר מכן הפכו למרכיב חשוב בתרבות המערבית כולה עד עצם היום הזה. מה בין זאוס ויופיטר? מה בין אפרודיטה וונוס? מי ברא את העולם ומי היו שליטיו?

זאוס והרה - אבי האדם והאלים וגבירת האולימפוס 22/10/2020
ראש האלים, הוא אביהם של רבים, זאוס/יופיטר, לא יודע שובע ואינו מצליח לעמוד בפני קסמן של בנות המין היפה. אשתו – מקנאה, נוקמת ורודפת את צאצאיו ומאהבותיו.  
 
בין מציאות לדמיון – מילים, מנהגים ומושגים שמקורם מיוון  05/11/2020
המיתולוגיה היוונית היא ערש התרבות המערבית, היא השתרשה עמוק והיא משפיעה על כל תחומי חיינו. על התרבות, השפה ועל חיי היומיום. דוג': מנטור, עקב אכילס, האהבה היא עיוורת.

אפרודיטה/ונוס – פסגת היופי והאהבה  26/11/2020
האלה היפה ביותר על הר האולימפוס, אלת היופי, האהבה, התשוקה, הפוריות והפרחים. היא נשואה לאל אולימפי ומנהלת רומן עם אל אולימפי אחר.

ה"סודות" של הפיאצות והפונטנות של רומא   10/12/2020
רומא כמו מוזיאון פתוח מזמינה את המבקר בה לטייל בין כיכרות ומזרקות, להביט, להשתאות ולצלול לעולם קסום של אלים בני אלמוות ובני אנוש. נספר את סיפורן של דמויות אלה שהפכו לחלק בלתי נפרד מעיר הנצח.

שירתה של טרויה - אהבה, שנאה ומה שביניהם 31/12/2020
מי היא הלנה היפה מטרויה ומי עומד מאחורי רעיון "הסוס הטרויאני". סיפורם של האלים ובני האדם שלקחו חלק במלחמת טרויה.

משחקי האלים – המשחקים האולימפיים  14/01/2021
האולימפיאדה המתקיימת בימנו, היא סיבה נהדרת לחזור אחורה, אל הימים בהם נולדו המשחקים האולימפיים ביוון העתיקה; על הקשר בין אלים וספורט וההבדלים בין אז לעכשיו.

תהילה, הנצחה ופייק ניוז – יצירת תדמית למלכה מריה דה מדיצ'י 28/01/2021
מריה דה מדיצ'י; מלכה שמנמנה, מלאת תככים ומזימות, מזמינה מחזור ציורים ענק, מן הצייר פטר פול רובנס, המנציח כביכול את חייה. היא רותמת את הדמויות מתוך המיתולוגיה שיעידו כי היא קרובה לאלים עצמם, יצירה אקטואלית ועל זמנית, המספרת לנו שאין כל חדש תחת השמש. 

הקרנבלים - "איים של רגעי קסם בים השגרה"  18/02/2021 
קרנבל הוא חגיגה עליזה הנהוגה בארצות קתוליות רבות. שורשיו נעוצים בעולם הפגאני בחגיגות לאל דיוניסוס, אל היין והתיאטרון, שפולחנו כלל מוזיקה, ריקודים ופעילות מינית קבוצתית
 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים