רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 סדרת 2020-2021
                                                                                                                        לאתר הקתדרה

לימונצ'לו – רצועת החוף של אמלפי וקאפרי 25/10/2020
נצא לנסיעה איטית בדרך היפה ביותר בעולם, כדי לבקר בעיירות ציוריות, נלמד על ההיסטוריה המרתקת של האזור. נטעם קצת מן המתוק ומן הלימונצ'לו הכל כך אופייני לאזור. נבקר באי הקסום קאפרי בו נמצאת הווילה של אקסל מונטה שאהב את המקום הציורי הזה וכתב עליו את "מגילת סן מיקלה". 

פומפיי – העיר בה הזמן עצר מלכת  08/11/2020
פומפיי עיר נמל משגשגת, העיר המתירנית של האימפריה הרומית, שנקברה ב 24 באוגוסט שנת 79, בהתפרצות הר הגעש הוזוב.  נסייר בין בתים מפוארים של אצולת העיר, המעוטרים בפסיפסים ובציורי קיר ולא נפסח גם על ביקור ב"בית הבושת", אחד ממוקדי המשיכה של תיירים אז והיום.  
 
ה"סודות" של הפיאצות והפונטנות של רומא 22/11/2020
רומא כמו מוזיאון פתוח מזמינה את המבקר בה לטייל בין כיכרות ומזרקות, להביט, להשתאות ולצלול לעולם קסום של אלים בני אלמוות ובני אנוש. נספר את סיפורן של דמויות אלה שהפכו לחלק בלתי נפרד מעיר הנצח. 

לחם ושעשועים – רומא האימפריאלית 13/12/2020
נטייל בעיר הנצח, שצמחה מתוך הגרעין של העיר רומא העתיקה, שהתפשטה על פני אירופה, המזרח הקרוב וצפון אפריקה. נטייל בין אתרים מן התקופה של האימפריה הרומית הגדולה, שהשאירה חותם עמוק על התרבות המערבית הרבה מעבר לתקופת שלטונה.

הקרנבלים – רגעי קסם בים השיגרה  17/01/2021
קרנבל הוא חגיגה עליזה הנהוגה בארצות רבות, שורשיו נעוצים ביוון, בחגיגות לאל דיוניסוס אל היין ואל התיאטרון. השילוב בין שני תפקידיו אלה, הוביל למסיבות פרועות, של נשים וגברים. אסביר מה משמעות הקרנבל בימינו אנו ואראה כמה דוגמאות לקרנבלים, ידועים וידועים פחות מאיטליה.

פירנצה הפנינה של חבל טוסקנה  07/03/2021
פירנצה, ערש הרנסנס; אחת מן התקופות הדרמטיות והמסעירות בתולדותיה, בה הייתה המרכז התרבותי והאינטלקטואלי של אירופה כולה. עיר עם פטרוני אמנות עשירים ובראשם משפחת מדיצ'י, שסיפקו את התנופה, לעידן של יצירה אמנותית, שאין לה אח ורע בהיסטוריה.
 
כל ההרצאות מתקיימות בין השעות 10:30-09:00.

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים