רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל

 

 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
סרדיניה וקורסיקה (בטיסות אליטליה, דרך רומא)
15 - 24 במאי 2019  מדריכה : רחל ספיר
סרדיניה, האי האיטלקי וקורסיקה הצרפתי, הם שני עולמות שונים; ההרים המיוערים והחופים עוצרי הנשימה של קורסיקה, חוברים לנופי בראשית של סרדיניה. נבקר במגוון אתרים, המאפשרים הצצה אל נבכי תרבות מסתורית, ייחודית ועתיקת יומין. הביקור באיים אלה, מזמן לנו מפגש עם תרבויות, אורחות חיים שונים והצצה למחוזות שבהם עצר הזמן מלכת.
 
יום רביעי 15.05 : תל אביב (רומא), קליארי
בשעות הבוקר נטוס מתל אביב (דרך רומא) לקליארי (Cagliari) בירתו של האי סרדיניה. נצא לסיור פנורמי בו נראה, בין היתר, את בריכות המלח, מקום מושבה של להקת פלמינגו ואת "סלע השטן" – סמלה של העיר, הנמצא בחלקה הדרומי. נבקר במוזיאון הארכאולוגי הלאומי, החשוב ביותר באי, בו יש ממצאים חשובים מן התרבויות השונות שהיו כאן. נראה גם את התגלית המרתקת ביותר, פסלי אדם ענקים, אותם משו מן הים בשנת 1974, אולם, מוצגים לקהל הרחב רק משנת 2014. העברה למלון וארוחת ערב. 
 
יום חמישי 16.05 : סן אנטיוקו, גן הפסלים של פינוצ'ה שיולה
בשעות הבוקר נצא לאי סן אנטיוקו (Sant'Antioco) אי השייך לסרדיניה ומחובר אליה באמצעות גשר יבשתי. כאן נתוודע לאחת מן התרבויות החשובות באי, התרבות הפניקית; נבקר באתר ייחודי, "התופת" ונלמד על מסורת פולחן הקרבת ילדים. משם נמשיך לעיירה קטנה סן ספרטה (San Sperate), המעוטרת כולה בציורי קיר ייחודיים, אבל שמה ידוע בעיקר בגלל אמן האבן פינוצ'ה שיולה וגן הפסלים הייחודי שלו. הוא חשב כי האבן "מספרת" לנו על ציוויליזציות עתיקות שהשתמשו בה, הוא מוציא את האנרגיה החבויה בה ומפיק ממנה צלילים מעולמות אחרים. חזרה למלון וארוחת ערב.
  
יום שישי 17.05 : סו נורקסי, המוזיאון האתנוגרפי בנואורו
את יומנו השלישי נתחיל בביקור באחד מאתרי התרבות הנורגית החשוב ביותר בסרדיניה ובעולם כולו, סו נורקסי (Su Nuraxi). מבנה אבן גדול, ייחודי ומסתורי, כאן נלמד על התרבות החשובה שהייתה בסרדיניה לפני אלפי שנים. נמשיך למרכזו של האי, אזור הבארבאג'ה – הברברים, ונבקר במוזיאון האתנוגרפי בעיירה נואורו, בירתו של האזור, המאפשר הצצה לחיי היום יום ולמסורות הסארדיות, באספקטים רבים של החיים.
העברה למלון בנואורו. ארוחת ערב.   
 
יום שבת 18.05: אורגוסולו, טיול ג'יפים בהרים וארוחת צהריים בסגנון הרועים
את היום נתחיל באחת מפנינות האי, המושכת אליה תיירים מרחבי העולם כולו; עיירת הגרפיטי, אורגוסולו (Orgosolo). חיבתם של המקומיים לנושאים חברתיים ופוליטיים, באה לידי ביטוי במאות ציורי קיר הפזורים בעיר, בהם מתוארים חייהם הקשים, מסורות, כמו גם עוולות שונות מרחבי העולם. נמשיך בטיולינו ונעלה על ג'יפים שיקחו אותנו למעלה להרים, הלב הפראי של האי, שם בקרחת יער, נשב לאכול ארוחת צהריים בסגנון הרועים. השעות אחר הצהריים, נצא לאזור העיר אולביה, העברה למלון וארוחת ערב.
 
 יום ראשון 19.05 : קוסטה זמראלדה, קודו אקיו, קפררה, מופע פולקלור
נתחיל את היום ברצועת החוף שבצפון מזרח האי, אחד מאתרי הנופש היוקרתיים ביותר באגן הים התיכון, קוסטה זמראלדה .(Costa Smeralda) נראה את מפעלו של הנסיך כרים אגא חאן הרביעי, שהפך את המקום ליעד תיירותי לחוג הסילון הבינלאומי. נבקר בפורטו צ'רבו (Porto Cervo) לב לבה של רצועת החוף ומשם ניסע לבקר באחר מקברי הענקים הפזורים ברחבי האי, קודו אקיו (Coddu Ecchju). כדי לקבור את מתיהם הקימו הנורגים קברים עצומים, אלה נקראים Tombe di Giganti – קברי הענקים. בשעות הצהריים נפליג לארכיפלג לה מדאלנה, נסע לאי קפררה (Caprera) ונבקר בקאזה ביאנקה – הבית הלבן (אם יתאפשר), ביתו של מהפכן, איש צבא כריזמטי, דמות מפתח באיחודה של איטליה והגיבור הלאומי, ג'וזפה גאריבלדי. חזרה למלון. ארוחת ערב ומופע פולקלור סארדי.  
 
 יום שני 20.05 : בוניפצ'יו, פיליטוסה (קורסיקה)
נפליג על מעבורת, מן האי סרדיניה לאי קורסיקה ונתחיל את ביקורנו בעיירה הדרומית בוניפצ'יו (Bonifacio). העיר העתיקה היא למעשה מצודה ענקית המתנשאת לגובה של 70 מטרים מעל מי טורקיז של המפרץ שלמרגלותיה. נמשיך מערבה לפיליטוסה (Filitosa) האתר הפרהיסטורי המפורסם והחשוב ביותר באי. נמשיך לאז'קסיו (Ajaccio) העברה למלון בעיר. ארוחת ערב. 
 
 יום שלישי 21.05 : אז'קסיו, לה קאלאנק
את שעות הבוקר נקדיש לעיר הבירה של קורסיקה, אז'קסיו (Ajaccio), שחייבת את פרסומה לאחד מבניה החשובים, נפוליאון בונפרטה. נסייר בסמטאות העיר העתיקה ונבקר במוזיאון פש לאמנות השוכן במבנה שהוקם על ידי ז'וזף פש, דודו של נפוליאון, כדי לשמש כמרכז אמנויות לצעירי העיר. בשעות הצהריים נצא לנסיעה לאורך רצועת החוף המערבית, אחת הדרכים היפות, הלה קאלאנק (Les Calanques) בה חומות אבן תלולות – צוקים אדומים נפלאים העולים מן הים. נמשיך לכיוון העיירה פורטו, העברה למלון באזור. א.ערב.
 
יום רביעי 22.05 : שייט לשמורת סקנדולה, קורטה 
בשעות הבוקר נצא להפלגה ונצפה מן הים, על שמורת סקנדולה ;(Scandola) יערות ירוקים, מצוקים דרמטיים ועוצרי נשימה, בצבעים של חום ואדום, המעוצבים בצורה ייחודית ויורדים עד המים. נעזוב את אזור החוף וניסע בדרך נופית לאזור ההררי של קורסיקה, לכיוון קניון ספלונקה (Gorges de Spelunca) וסנטה רג'ינה (Scala di Santa Regina). נמשיך לקורטה (Corte), ונעשה תצפית, על העיר המשמשת כבירה הרוחנית של האי, מאחר וכאן הוקמה הממשלה של קורסיקה, בתקופה הקצרה בה זכתה לעצמאות במאה ה- 18. העברה למלון באזור פורטו וקיו. ארוחת ערב.    
 
יום חמישי 23.05 : אזור הגאלורה, קסטלסארדו, סנטיסימה טריניטה די סאקארג'ה
הבוקר נפליג בחזרה לסרדיניה ונצא לאזור הגאלורה – אזור יערות השעם,  משם נעפיל לעיירה הציורית קסטלסארדו ((Castelsardo ונעלה אל החלק העתיק והצבעוני של העיירה. נמשיך לכנסייה הרומנסקית המפורסמת ביותר בסרדיניה כולה, הניצבת בעמק סחוף רוחות, פשוטה להפליא ומרשימה מאוד, בעת ובעונה אחת, סנטיסימה טריניטה די סאקארג'ה (Santissima Trinita di Saccargia), אותה הקדישו לפרה.
העברה למלון באזור אלגרו. ארוחת ערב
 
יום שישי 24.05 : אלגרו, בוזה
את הבוקר נייחד לעיר אלגרו (Alghero), נסייר בעיר העתיקה, המכונה בפי המקומיים "ברצ'לונטה של סרדיניה", נדבר על ההשפעה הספרדית ונשמע את ניב הדיבור הקטלוני המתנגן בה. נמשיך לאורך רצועת החוף המערבית של סרדיניה ונגיע לעיירה בוזה (Bosa). בתיה בצבעי פסטל שוכנים תחת מבצר ולאורך הגדה הימנית של נהר הטמו. העברה לשדה התעופה באלגרו לטיסה חזרה ארצה (דרך רומא).
 
א   חשוב: סדר הביקור באתרים/הביקור בפועל עלול להתשנות/להתבטל בהתאם למיגבלות מזג אוויר מסלול הטיול והביקורים עשויים להשתנות בהתאם לטיסות \ מעבורות.
הביקורים אצל האומנים, המפורסמים בתוכנית תלויים בזמינותם באי בעת הגעת הקבוצה.
 
חלוקת לילות בטיול:
2 בקליארי
1 בנואורו
2 באזור אולביה
1 באג'קסיו
1 בפורטו
1 באזור פורטו וקיו
1 באזור אלגרו
 
מחיר לאדם בחדר זוגי : 2499 יורו 
תוספת ליחיד בחדר : 449 יורו
 
המחיר כולל:
  • טיסות אליטליה לסרדיניה וחזרה (דרך רומא), מיסי נמל ובטחון
  • 9 לילות בבתי מלון בדרגת 3*/4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet
  • 9 ארוחות ערב.
  • ארוחה בסגנון הרועים )צהריים(.
  • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול.
  • מדריכה מצוות סולו איטליה - המומחים לארץ המגף - רחל ספיר
  • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית.
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
  • תשר לנותני שירותים בחו"ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון(
  • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע
 
המחיר אינו כולל:
התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.10.18
כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
  
לאיטליה נוסעים רק עם המומחים !
ט.ל.ח

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים