רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 

האמת הערומה – העירום באמנות 
המסורת של תיאור הגוף העירום, הן של הגבר והן של האישה, נמשכת לאורך כל ההיסטוריה של האמנות המערבית. במידה לא קטנה האידאל נקבע באמנות יוון הקלאסית; מכאן הכל צמח, התפתח והשתנה במהלך השנים והדורות.

לדבר עם הגוף – מחוות, הבעות ושפת הגוף באמנות
הציור והפיסול הם שירה אילמת – הבעות פנים כמו: עיניים קרועות ופה פעור, מצביעות על רגש מסוים ללא כל תוספת מילולית. ידיים מגלות ומסתירות, מקרבות ומרחיקות, מחוות הידיים, עליהן אמר ליאונרדו דה וינצ'י שהן מבע החיים.

אלף נשיקה ונשיקה
"הנשיקה היא בת אלמוות", לכל אמן יש את הנשיקה שלו שמתאימה לרוח הזמן והמקום. נשיקה של תאווה, נשיקה של אהבה, נשיקה של רוע, נשיקה של כניעה וציות – אלף נשיקה ונשיקה.

אלוהים אדירים – האל באמנות
האל הנסתר והגלוי, מזאוס האל היווני שנאלץ להתחפש כדי לנהל רומנים עם אהובותיו בנות האדם, למשה רבנו שפניו קרנו מן המפגש עם האלוהי, והאל, בדמותו של איש זקן הבורא את בן האדם, ביצירתו של מיכלאנג'לו בקפלה הסיסטינית.

תעתועי עין ביצירות אמנות
אמנים, וירטואוזים מופלאים, היוצרים אשליות אופטיות מושלמות, אלה מבלבלות, מרגשות, מושכות ומהנות.

בין צבע לצליל – על מוזיקה באמנות (הרצאה בשילוב זמר)
אנו שומעים על תמונה ש"שרה" ועל צבעים "רעשניים" ו"צועקים"; מוזיקה ואמנות, בשניהם שילוב של יסודות שונים האמורים לתפקד ביחד ולתת לנו את התוצר הסופי

אמנות מעוררת תיאבון – על אוכל באמנות
אמנות הציור ואוכל; שניהם מהווים חלק חשוב בחיינו והשילוב בין השניים נפלא. אמנים רבים ציירו אוכל בצורות שונות, אך גם המזון עצמו יכול לשמש כאמנות. 

הפרח בגני  – פרחים באמנות
באמנות אנו רואים סוגים שונים של ציורי פרחים: פרחים של שמחה, פרחי קודש ופרחי חול , פרחים המייצגים ערכים ופרחים כז'אנר עצמאי בעל ערך אסתטי.

ילדים זה שמחה – אמנות כמשחק ילדים
עליזים, זכים וחינניים, דימויים ויזואליים של אם וילד שתמיד משלימים זה את זו. ארוס וקופידון ועד דמותו של המלאך הצעיר בנצרות. ילדים כדמויות מרכזיות או משניות.

קשה כשאול קנאה – על קנאת אחים באמנות
זהו טבע אנושי וקיים בכל משפחה; רגשות תחרות וקנאה. רמוס ורומולוס, קין והבל, יוסף ואחיו ואחרים, על דמויותיהם ביצירות אמנות וכמייצגים נרטיב של ההווה.

אסתטיקה ואלימות – ייצוגי אלימות באמנות
בתרבות המערבית האמנות והאלימות קשורות בעבותות, איך מתרגמים מופעים של אלימות לשפה של אסתטיקה, זו, בדמותה של הלנה היפה מטרויה, כבר השיקה אלף ספינות. 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים