רחל ספיר
הרצאות
הדרכת טיולים בחו"ל


 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 תרבות ואמנות ברומא, עם רחל ספיר
08/12/2020-04/12/2020

 
סמינר מטייל בעיר שהייתה מרכזה של אחת מן האימפריות הגדולות שידע העולם, אחת מבירות האמנות החשובות בעולם – בה פעלו: מיכלאנג'לו, רפאל, קאראוואג'ו וברניני. אחת מן הערים בה יש מטבח עשיר ומגוון.
 
היום הראשון - רומא – סיור טעימות – סיור כיכרות
בשעות הבוקר נמריא לרומא בירת איטליה. נצא לסיור פנורמי להכרה ראשונית עם עיר הנצח, שהיא כמו מוזיאון פתוח. נמשיך ל Street Food, סיור של טעימות ממיטב מעדני העיר המיוחדים, כמו: הסופלי Suppli הכי טעים, פרחי הקישואים הממולאים בגבינת המוצרלה ואנשובי Fiori di Zucchine, והארטישוק היהודי המיוחד מכולם. נמשיך לסיור רגלי בכיכרות מרכזיות: בפונטנה די טרווי (מזרקת המשאלות), המדרגות הספרדיות, רחוב הקניות המפורסם "ויה קונדוטי" ופיאצה קולונה. נסיעה למלון וארוחת ערב.   

היום השני –מוזיאוני הוותיקן ובזיליקת סן פטרוס – הפנתיאון – פיאצה נבונה
את חלקו הראשון של היום, נקדיש למדינה הקטנה בעולם, היושבת בלב ליבה של בירת איטליה – מדינת הוותיקן. נתחיל בביקור במוזיאונים בהם נראה, בין היתר, את אפולו בלבדרה, לאוקואון ובניו, החדרים של רפאל והקפלה הסיסטינית, בה נראה את הכיפה המרהיבה, אותה צייר מיכלאנג'לו. משם נמשיך לביקור בכנסייה הגדולה ביותר בעולם – הבזיליקה על שם פטרוס, בה נראה, בין היתר, את "הפייטה היפה" של מיכלאנג'לו ואת הבלדקינו של ברניני. את שעות אחר הצהריים נקדיש לביקור במקדש כל האלים – הפנתיאון; השריד הרומי שנותר בשלמותו ונסיים בפיאצה נבונה שבמרכה נראה את מזרקת ארבעת הנהרות, אותה יצר ג'אנלורנצו ברניני. חזרה לבית המלון.

היום השלישי – גלריה בורגזה –  סנטה מריה מג'ורה – קפלה קורנרו –  סן פייטרו אין וינקולי
את היום נתחיל בגלריה בורגזה , בה נמצא אוסף אמנות מיוחד. נראה, בין היתר, את "אפולו ודפנה" ופסלים מרהיבים נוספים של ברניני, "פאולין בורגזה" של קנובה וציורים של קאראווג'ו. נמשיך לביקור בסנטה מריה מג'ורה – הכנסייה העתיקה ביותר ברומא, נבקר בקפלה קורנרו - בה נראה את "האקסטזה של סנטה תרזה" המרגשת והמפתיעה ונחתום בביקור בכנסיית סן פייטרו אין וינקולי, בה נתרשם מיצירתו המופלאה של מיכלאנג'לו – פסל משה. חזרה למלון וארוחת ערב.   

היום הרביעי – וילה פרנזינה – הגטו היהודי
את היום נתחיל בביקור באחת מן הווילות היפות ביותר בעיר - ווילה פרנזינה, בה צייר רפאל, יחד עם אמנים נוספים, את סיפור אהבתם של פסיכה ואמור וציורים מרהיבים נוספים. משם נלך לגטו היהודי בו נבקר בבית הכנסת הגדול ובמוזיאון היהודי. זמן פנוי לשוטטות בעיר הנצח, בתקופה שלפני חג המולד וליהנות משפע החנויות ובתי הקפה. חזרה לבית המלון ארוחת ערב.  
 
 היום החמישי – הפורום הרומאי - הקולוסיאום
נקדיש את יומנו האחרון לשני אתרי חובה מן התקופה של האימפריה הרומית. נתחיל בביקור בפורום הרומאי – מרכזה הרוחני, כלכלי ותרבותי של רומא העתיקה, בין היתר נראה גם את שער טיסוס, שנבנה במאה הראשונה לספירה. משם נמשיך לביקור בקולוסאום – האמפיתיאטרון הרומי המרשים, בו נלחמו אדם מול אדם ואדם מול בעל חיים. נסיעה לנמל התעופה וטיסה חזרה הביתה. 

כל הזכויות שמורות לרחל ספיר ©     לפניות הקישו על צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים