אדריכלות יוון

תאריך: 27/07/22

על ההרצאה

התפישה האמנותית של התרבות היוונית העתיקה, באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באדריכלות; מפעלי בנייה ופרויקטים שאפתניים, שהביאו את האדריכלות לשיאים חדשים.

מסע בזמן – בנוף הבניינים הישנים

אדריכלות היא יצירה שהיא ביטוי ל"רוח הזמן"; תוצר של התקופה, של החברה ושל התרבות שבה נוצרה, היא יותר מאשר הביצוע האמנותי עצמו.

גולת הכותרת – האדריכלות היוונית 27/07/2022

התפישה האמנותית של התרבות היוונית העתיקה, באה לידי ביטוי, בראש ובראשונה באדריכלות; מפעלי בנייה שהביאו שיאים חדשים. המבנה החשוב ביותר הוא המקדש – הבית של האל; זו אדריכלות לשירות האלים והיא מקור השראה ליצירה האנושית ובסיס לכל מה שהגיע לאחר מכן.

פאר האדריכלות הקלאסית – רומא 28/09/2022

הכיבושים והניצחונות של האימפריה הרומית, הביאו לפריחה כלכלית. בניית מונומנטים נועדה לתת ביטוי לכוחה ועוצמתה של רומא. הושקעו משאבים רבים לבניית מבנים לרווחת הציבור וכך זכו הקיסרים לאהדה גדולה; מבנים שנועדו, בין היתר, לתחרויות, לשעשועים ולבידור.

בנייה קדושה – אדריכלות ימי הביניים 19/10/2022

תרבות ימי הביניים צמחה מן השילוב שבין: התרבות הרומית, תרבות השבטים הגרמניים והדת הנוצרית. הסגנון האדריכלי התפתח לאורך תקופה ארוכה והתפרש על מרחב גיאוגרפי גדול, כתוצאה מכך, יש כמה סגנונות עם מאפיינים ייחודיים. יש האומרים: "חשכת ימי הביניים" – האם? נפגוש אדריכלות מרשימה, של כנסיות עצומות ומרהיבות, כולן לכבודו של אלוהים – הוא במרכז.

"לידה מחדש" – אדריכלות הרנסנס והבארוק 28/12/2022

בפירנצה קמה במאה ה-15 קבוצת אמנים שהציבה לה מטרה ליצור אמנות חדשה, הם מקימים לתחייה את העבר המפואר של יוון ורומא ומתאימים אותו לכאן ועכשיו. תקופת הבארוק מפתחת את אמנות הרנסנס, אולם היא שופעת דרמה והגזמה.

שמירת הרצאה לרשימת מועדפים
הרצאות שצפית בהם לאחרונה
לא נצפו עדיין הרצאות באתר
צרו איתי קשר

לפרטים והזמנת הרצאה / סדרה,
מוזמנים ליצור איתי קשר

טיולים

מוזמנים לטייל איתי

סמינרים מטיילים של תרבות ואמנות וטיולי עומק מיוחדים ואיכותיים באיטליה. חוויה יוצאת דופן ושילוב מרתק של: אמונות, מסורות, טבע, היסטוריה, מיתולוגיה, אמנות, קולינריה ועוד. ביקור בערים שהן מוזיאון פתוח, עיירות ציוריות שהזמן עצר בהן מלכת, נופים מרהיבים, פסטיבלים וקרנבלים. טיולים וסמינרים מטיילים לקבוצות סגורות, בתפירה אישית ובלתי שגרתית, לאלה שמבקשים טיולים קצת אחרים, לאנשים שרוצים קצת יותר; אתרים מעניינים ופחות מוכרים, מסעדות מיוחדות. חוויה יוצאת דופן מובטחת.

הטיולים הקרובים

סתיו בפוליה – "האור בקצה המגף"

סיציליה אי השמש – כולל האיים הליפאריים

סרדיניה וקורסיקה

רומא באווירת חג המולד

הולדת ונוס – קסם הרנסנס

מאמרים