דֶרֶךְ נָשִׁים – נשים בתנ"ך בראי האמנות

תאריך: 10/11/21

על ההרצאה

נשים, נשים; חכמות, נחושות, חושניות ומפתות. הן לא היו עסוקות רק בנישואין וילדים, אלא חוו גם חיים מרתקים, מלאי אירועים דרמתיים, אהבות ואכזבות.

סדרת הרצאות "האמנות והסיפור המקראי" – נובמבר 2021

ניתן לראות באמנות העוסקת בתנ"ך סוג של פרשנות. זו יכולה לתאר את המסופר באופן מדויק, אבל היא יכולה גם לראות בסיפור, קרש קפיצה לביטוי אישי, ליצירתיות ולדמיון.

דוד המלך – בעיניו של אמן 03/11/2021

דמותו של דוד: הרועה, המלך, המשורר, הלוחם, הנואף – היא רב גונית. משאת נפש של כל אמן, לצייר או לפסל דמות מורכבת זו. השאלה היא, איך הוא יעשה את זה.

דֶרֶךְ נָשִׁים – נשים בתנ"ך בראי האמנות 10/11/2021

נשים, נשים; חכמות, נחושות, חושניות ומפתות. הן לא היו עסוקות רק בנישואין וילדים, אלא חוו גם חיים מרתקים, מלאי אירועים דרמתיים, אהבות ואכזבות.

משה – דמותו של מנהיג באמנות 17/11/2021

דמותו של משה רבנו, גדול הנביאים בישראל, היא הבולטת בכל דמויות התנ"ך, לכן היה נושא ליצירות אמנות רבות. מיכלאנג'לו, בוטיצ'לי, טינטורטו, רמברנדט ואחרים, תיארו אירועים מחייו.

מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור – הקאפלה הסיסטינית 24/11/2021

יצירתו האלמותית ועוצרת הנשימה של מיכלאנג'לו, המרגשת אותנו גם היום. התקרה של Il Divino – האלוהי; פסל, צייר אדריכל ומשורר, המתארת בעיקר ספורים ודמויות מן התנ"ך.

שמירת הרצאה לרשימת מועדפים
הרצאות שצפית בהם לאחרונה
לא נצפו עדיין הרצאות באתר
צרו איתי קשר

לפרטים והזמנת הרצאה / סדרה,
מוזמנים ליצור איתי קשר

טיולים

מוזמנים לטייל איתי

סמינרים מטיילים של תרבות ואמנות וטיולי עומק מיוחדים ואיכותיים באיטליה. חוויה יוצאת דופן ושילוב מרתק של: אמונות, מסורות, טבע, היסטוריה, מיתולוגיה, אמנות, קולינריה ועוד. ביקור בערים שהן מוזיאון פתוח, עיירות ציוריות שהזמן עצר בהן מלכת, נופים מרהיבים, פסטיבלים וקרנבלים. טיולים וסמינרים מטיילים לקבוצות סגורות, בתפירה אישית ובלתי שגרתית, לאלה שמבקשים טיולים קצת אחרים, לאנשים שרוצים קצת יותר; אתרים מעניינים ופחות מוכרים, מסעדות מיוחדות. חוויה יוצאת דופן מובטחת.

הטיולים הקרובים

"החיוך האטרוסקי" – כולל פסטיבל הפרחים

קרנבלים באיטליה 2022

רומא בריח ערמונים

מאמרים