רומא לא נבנתה ביום אחד

תאריך: 25/11/21

על ההרצאה

כל הדרכים מובילות לרומא, מאז ועד עצם היום הזה, אימפריה שניצחונותיה הרבים הביאו לפריחה כלכלית. בנייה, של מבנים ציבוריים ומקדשים, נועדה לתת ביטוי לעוצמתה; מבנים שהם נקודות חן, המספרים על אחת מן האימפריות האדירות שידע העולם.

סדרת הרצאות 2022-2021

בין מציאות לדמיון – מילים, מנהגים ומושגים שמקורם מיוון 02/11/2021

"סיפורי המיתולוגיה לא אירעו מעולם ובכל זאת הם קיימים תמיד". המיתולוגיה היוונית השתרשה עמוק והיא משפיעה על כל תחומי חיינו. האם למשטרה יש "קצה חוט"? "תיבת פנדורה" שנפתחת ואיך זו קשורה להרצל?  ומתי נוכל "לנוח על זרי הדפנה".

רומא לא נבנתה ביום אחד 25/11/2021 (מכללה, יד לבנים)

כל הדרכים מובילות לרומא, מאז ועד עצם היום הזה, אימפריה שניצחונותיה הרבים הביאו לפריחה כלכלית. בנייה, של מבנים ציבוריים ומקדשים, נועדה לתת ביטוי לעוצמתה; מבנים שהם נקודות חן, המספרים על אחת מן האימפריות האדירות שידע העולם.

הפרח בגני – הממלכה של פלורה 18/01/2021

פרח הוא סמל של התחדשות ל"לידה מחדש", לאהבה נכזבת ורבים צמחו בגלל מעשי האלים. איך קשור "בן חצב מצוי" של נעמי שמר למיתולוגיה היוונית? מי היא כלוריס ש"הביאה" לנו את הכלורופיל ואת האביב? נרקיס, יקינתון ואחרים וכולם מן המיתולוגיה היוונית.

לימונצ'לו 29/03/2021

נצא לנסיעה בדרך המתפתלת כנחש בין מצוקים, שפעם הייתה מוקד משיכה לנזירים והיום היא המפורסמת ביותר בעולם – רצועת החוף של אמלפי ומשם נפליג לאי קאפרי. עיירות ציוריות כמו בגלויה; היסטוריה עשירה, סיפורי מיתולוגיה – שחיים עד היום, אמנות וה Bel Canto – השירה היפה.

ימי פומפיי – בה הזמן כמו עצר מלכת 07/07/2021

פומפיי, העיר המתירנית של האימפריה הרומית, בה התחוללה הילולה אחת גדולה, עיר שבכל יום מגלים עוד חלק מעברה המפואר. נסייר בין בתים מפוארים המעוטרים בפסיפסים ובציורי קיר מרהיבים, מקדשים, אלים ולא נוותר על ביקור בבית בושת, אחד ממוקדי המשיכה, אז והיום.

שמירת הרצאה לרשימת מועדפים
הרצאות שצפית בהם לאחרונה
לא נצפו עדיין הרצאות באתר
צרו איתי קשר

לפרטים והזמנת הרצאה / סדרה,
מוזמנים ליצור איתי קשר

טיולים

מוזמנים לטייל איתי

סמינרים מטיילים של תרבות ואמנות וטיולי עומק מיוחדים ואיכותיים באיטליה. חוויה יוצאת דופן ושילוב מרתק של: אמונות, מסורות, טבע, היסטוריה, מיתולוגיה, אמנות, קולינריה ועוד. ביקור בערים שהן מוזיאון פתוח, עיירות ציוריות שהזמן עצר בהן מלכת, נופים מרהיבים, פסטיבלים וקרנבלים. טיולים וסמינרים מטיילים לקבוצות סגורות, בתפירה אישית ובלתי שגרתית, לאלה שמבקשים טיולים קצת אחרים, לאנשים שרוצים קצת יותר; אתרים מעניינים ופחות מוכרים, מסעדות מיוחדות. חוויה יוצאת דופן מובטחת.

הטיולים הקרובים

קרנבלים "רגעי קסם בים השגרה"

סתיו בפוליה – "האור בקצה המגף"

סיציליה אי השמש – כולל האיים הליפאריים

סרדיניה וקורסיקה

רומא באווירת חג המולד

הולדת ונוס – קסם הרנסנס

מאמרים